Parimad turvajalanõud teie töökeskkonda

Turvajalanõud kaitsevad töötamise ajal õnnetuste eest. Jalavigastused on paljudes töövaldkondades laialt levinud, eriti rasketööstuses. Töötajad võivad jala mõne eseme vastu ära lüüa või terava asja peale astuda. Kvaliteetsed turvajalatsid aitavad neid raskeid vigastusi ära hoida.

Turvajalanõud ja -saapad valmistatakse spetsiaalsete tehnikate abil: nahka, sünteetilist kummi või plastikut õmmeldakse, vormitakse ja vulkaniseeritakse.

Igal sektoril ja ettevõttel on oma spetsiifilised tööriskid, mis sõltuvad töökeskkonnast. Seetõttu valmistatakse turvajalanõusid erinevate omadustega. Neid tegureid tuleb tööjalatseid ostes silmas pidada. Kõige asjalikum on kaasata protsessi ohutusspetsialist, kes oskab töökeskkonda hinnata ja õigeid jalanõusid soovitada.

Meie tehnoloogiate kohta

Meie turvajalanõud on valmistatud vastavalt Euroopa Liidu Isikukaitsevahendite Direktiivile 89/686/EEC. Toodete vastavust on kontrollitud PFI-laborites Saksamaal. Materjalide valikus on arvestatud direktiivi nõuetega.

Jalanõude disain vastab spetsiifilisele otstarbele.

Tallad on valmistatud kõige uuemat tehnoloogiat kasutavate DESMA-injektsioonvormimise masinatega. Topelttihedad PU-materjalist (polüuretaanist) tallad teevad jalatsite kandmise mugavaks.

Kerged jalatsid: tänu materjali kergusele ei väsita kandmine jalgu.

Pehmed ja mugavad: madala tihedusega vahetald ja pehme antibakteriaalne sisetald teevad jalatsid mugavaks. Polüuretaanil on madal soojusjuhtivus, mistõttu saab jalatseid kanda nii suvel kui talvel.

Antistaatilised omadused: jalanõud suunavad kehasse kogunenud staatilise elektrilaengu maapinda, mis leevendab füsioloogilist pinget. Samuti teevad antistaatilised jalanõud töötamise turvalisemaks, kui keskkonnas leidub süttivaid gaase.

Vastupidavad: välistald peab hästi vastu hõõrdumisele ning kokkupuude õli ja kütusega pikendavad jalatsite eluiga. Jalanõud peavad vastu kuni 180-kraadisele kuumusele.

Löögikindlus: meie turvajalanõude varbakaitse ehk turvanina on valmistatud kas terasest või komposiitmaterjalist, mis peab vastu vähemalt 200 J löögile (20 kg eseme kukkumisele 100 cm kõrguselt).

Torkekindlus: meie S3 ja S1P kategooria turvajalanõudel on terasest vahetallad, mis peavad vastu 110 kg (1100 N) torkele.

EN ISO 20345:2011: Euroopa standard
S1-S1P-S2-S3: klassifiktatsioon

S1: antistaatilised turvajalanõud, põrutusi leevendav kand, õlivastane välistald
S1 P: antistaatilised turvajalanõud, põrutusi leevendav kand, õlivastane välistald, terasest vahetald
S2: antistaatilised ja veekindlad turvajalanõud, põrutusi leevendav kand, õlivastane välistald
S3: antistaatilised ja veekindlad turvajalanõud, põrutusi leevendav kand, õlivastane välistald, terasest vahetald

Elektriku turvajalanõud

Elektritööde turvajalanõud on valmistatud vastavalt CE EN ISO 20345: 2004 standardile. Kangast sisekate peab ülimalt hästi vastu higistamisele ja hõõrdumisele. Välismaterjaliks on veekindel seemisnahk ja 1,8-2,0 mm jämedusega kraapimiskindel nahk.

Terasest turvaninaga jalanõud ehitustöödele

Ehitussektor on üks maailma kõige ohtlikumaid töövaldkondi. Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni andmetel juhtub arenenud maades ehitustöödel 3-4 korda rohkem õnnetusi kui teistes töövaldkondades ning arengumaades lausa 6 korda rohkem.

Ehitussektoris võib juhtuda, et mõni raske materjal kukub jalgade peale, ning kõige suurem oht on sealjuures varvastel. Jalavigastuste vältimiseks tuleb kasutada turvajalanõusid, millel on vastupidav terasest nina. Samuti võivad ehitusplatsil tekitada vigastusi naelad, kui neile kogemata peale astutakse. Ehitustöödel kasutatavad turvajalanõud peavad olema torkekindlad.

Terasest turvaninaga jalatsid kaitsevad jalgu kuni 200 J tugevuse löögi eest, mida tekitab jala peale kukkuv materjal, ning terasest vahetald peatab kuni 1100 N tugevuse torke. Meie tootevalikust leiate parimad turvajalanõud, mis aitavad tarbetuid vigastusi vältida.

Ilma terasest vahetallata (S2)

Terasest vahetallaga (S3)

Terasest turvaninaga tööjalatsid tehastes, teenindussektoris, laos ja logistikatöödel kasutamiseks

Ilma terasest vahetallata (S1)

Terasest vahetallaga (S1P)

Komposiidist turvaninaga jalanõud tehastes, teenindussektoris, laos ja logistikatöödel kasutamiseks

Turvajalanõude saapanina valmistamiseks kasutatakse üha rohkem komposiiti, mis on terasest kergem materjal.

Komposiidist turvaninaga jalanõud kuiva töökeskkonna jaoks, ilma torkekindla tekstiilist vahetallata (S1)

Komposiidist turvaninaga jalanõud kuiva töökeskkonna jaoks, torkekindla vahetallaga (S1P)

Komposiidist turvaninaga jalanõud kuiva ja niiske töökeskkonna jaoks, ilma torkekindla tekstiilist vahetallata (S2)

Komposiidist turvaninaga jalanõud kuiva ja niiske töökeskkonna jaoks, torkekindla tekstiilist vahetallaga (S3)

Mikrofiibrist töösandaalid