Kaubad.ee - Ühekordsed kindad igaks juhtumiks

Ühekordsed kindad igaks juhtumiks

Kas soovite osta ühekordseid kaitsekindaid meditsiiniasutuse või ettevõtte jaoks?

Olete täpselt õiges kohas!

Meilt on kinnaste ostmine nii lihtne kui võimalik.

Ühekordseid kindaid on kasutatud juba aastakümneid, kuid viimasel ajal on hakanud nende vastu huvi tundma ka inimesed, kes ei tegutse otseselt tervishoiuvaldkonnas. Ülemaailmse COVID-19 pandeemia tingimustes on muutunud üha olulisemaks kasutada kvaliteetseid kindaid, millega kaitsta nii enda kui patsientide ja klientide tervist.

Meie tootevalikus on mitmeid eri materjalidest tehtud kaitsekindaid, sealhulgas innovaatilised TPE-st ja Vitriilist® kindad ning traditsioonilisemad lateksist ja nitriilist kindad.

Enne kinnaste ostmist tasub tähelepanu pöörata paarile olulisele punktile, mis on tähtsad igat tüüpi kinnaste juures.

Kindlasti olete köögis kummikindaid kasutades tähele pannud, kui keeruline võib olla neid käte otsa saada. Selle probleemi lahendamiseks lisatakse kinnastele polümeerkate või töödeldakse neid klooriga. Klooriga töödeldud kindad püsivad paremini käes ja on siledama pinnaga.

Väga oluline on kinnaste suurus. Tööandja kohustus on varustada töötajaid võimalikult heade kaitsekinnastega, mis sobivad etteantud ülesannete täitmiseks kõige paremini. Kui kindad pole sobiliku suurusega, ei paku nad piisavalt efektiivset kaitset. Paljud asutused tegutsevad ettenägelikult ja varuvad erinevas suuruses kindaid, tänu millele leiavad kõik töötajad endale paraja suurusega töövahendid.

Mõned ohutusnõuded on justkui enesestmõistetavad, näiteks valest kindasuurusest tingitud riskid, kuid neid tasub siiski üle korrata. Liiga väikesed või suured kindad teevad töö hoopis raskemaks. Samuti suureneb oht käsi vigastada.

Liiga väikesed kindad on väga ebamugavad, sest neid kandes on keeruline ja väsitav käsi liigutada. Ebapiisava suurusega kindad venivad liiga palju, mistõttu nad rebenevad kiiresti ja paljastavad käed ohtlikele ainetele. Samamoodi esineb probleeme liiga suurte kinnastega. Nad jäävad kergesti masinate külge kinni ja kandja võib kindast lihtsalt ilma jääda. Halvemal juhul takerdub ohtlikku kohta kogu käsi.

Kõiki neid ohtusid saab aga vältida.

Uurige meie laia kindavalikut ja leiate kindlasti just teile sobilikud materjalid ja suurused!

TPE

Ühekordsed TPE-kindad on tuntud ka kui termoplastilisest elastomeerist kindad. Kõrge tõmbetugevus ja hea venivus on nende parimad omadused. TPE-kindad tunduvad käes pehmed, kuid on samas tugevad ja mahuvad hästi kätte. TPE-kinnaste pind võib tunduda libe, eriti niisketes keskkondades nagu köögid ja laborid. See võib olla ka positiivne faktor, näiteks kleepuvaid toite valmistades (koogid, nuudlid, leib), sest taigen ei jää kinnaste külge.

Enne 2020. aastat, täpsemini öelduna enne COVID-19 pandeemiat, moodustasid TPE-kindad ainult väikese osa kindaturust. Kuna nad on vähemtuntud kui muud kindatüübid, pole mitmed asutused veel selle mõtte peale tulnudki, et nad võiksid vahetada välja oma vanad PVC-st või teistest materjalidest tehtud kindad TPE-kinnaste vastu. Koroonaviiruse jätkuva leviku tingimustes on aga TPE-kinnaste nõudlus kasvama hakanud. TPE-kindad on õhemad kui vinüülist kindad, mis tähendab ühtlasi, et nende tootmiseks kulub vähem voolu. Lisaks ei kasutata TPE-kinnaste tootmisprotsessis plastifitseerimist, mis muudab nad veelgi keskkonnasõbralikumaks.

COVID-19 on jätkuvalt problemaatiline ning üha rohkem inimesi on tutvumas TPE-kinnastega. Mitmete ettevõtete jaoks on TPE-kindad taskukohane alternatiiv PVC-st, vinüülist või vitriilist kinnaste asendamiseks. Kui trend on püsiv, tehakse TPE-kinnaste arendustööd edasi ning TPE-materjali tööstuses viiakse ellu veelgi rohkem innovatsioone.

Ühekordsed puudrivabad TPE-kindad 200 tk, erinevad värvid

100% puudrivabad TPE-kindad. Ühes karbis on 200 kinnast.

Suurus: S, M, L, XL, XXL.

Värv: valge, must või sinine.

Kindad on tehtud kvaliteetsest silikoonilaadsest materjalist TPE-st (termoplastilistest elastomeeridest). Nahasõbralikud kindad ei sisalda plastifikaatoreid (ftalaate). Pehmed, kergelt elastsed, vastupidavad, hea sõrmeotste tundlikkusega ja käes mugavad. Keskkonnasõbralik ja ökonoomne valik!

Kindad sobivad väga hästi:

 • toiduainetega töötamiseks (toidu valmistamine, käitlemine, serveerimine);
 • iluteeninduses erinevate kehahooldus- ja heaoluteenuste osutamiseks, kus ei ole vajalik nakkuskaitse kategooria (keha koorimised, õlid, mähised jne);
 • juuksevärvi või juuksehooldustoodete pealekandmiseks ja juuste pesemiseks.

Vitriil®

 

Med-Comfort Vitriil® on innovaatiline ja kõrgkvaliteetne sünteetiline alternatiiv looduslikule lateksile. Sellest spetsiifilisest segumaterjalist valmistatud kaitsekindad on puudrivabad ning ei sisalda sensibiliseerivaid aineid (vulkaniseerimise akseleraatoreid). Med-Comfort Vitriili® tootevalem ei sisalda naturaalseid kummiproteiine, tänu millele ei teki kandjal ega patsiendil kummiallergiat. Materjal on unikaalne kombinatsioon termoplastikutest ja elastomeerist.

Med-Comfort Vitriilist® tehtud hübriidkindad on kasutusel mitmetes eri tööstustes, kaasa arvatud meditsiinivaldkonnas uuringute läbiviimiseks, puhastusettevõtetes, hambaravis, esmaabis, gastronoomias, suurköökides, toiduainetööstuses (mitterasvased toidud) ja paljudes teistes tööstusvaldkondades toodete kaitseks.

Vitriilist® kinnaste valimiseks on mitu põhjust. Füüsilistelt omadustelt on nad suures osas nitriilist tehtud kinnaste sarnased. Nad on robustsed, kuid samas kergesti kantavad ja väga hea liikuvusega. Med-Comfort Vitriilist® kindad on ideaalne alternatiiv meditsiinitööks, puhastusteenusteks, toiduvalmistamiseks ja paljudes teistes tööstustes, kus hea hügieenitase on ülioluline. Vitriil® on lõhnatu materjal. Sellest valmistatud kindaid on lihtne kätte panna ja käest ära võtta, sest nad on ülimalt elastsed ja paindlikud. Kui vajate mittesteriilseid ühekordseid kaitsekindaid, mis peavad venitustele probleemideta vastu, on Vitriilist® tehtud kindad parim valik.

Ühekordsed puudrivabad vitriilkindad 100 tk, erinevad värvid

100% puudrivabad vitriilkindad. Ühes karbis on 100 kinnast.

Värv: sinine, must või lilla.

 • Sinine ja must on saadaval suurustes S, M, L, XL.
 • Lilla on saadaval suurustes S, M, L.

Med-Comfort Vitriil® – see on uuenduslik ja esmaklassiline sünteetiline alternatiiv looduslikule lateksile. Kaitsekinnaste materjaliks on ainulaadne termoplasti ja elastomeeri sümbioos ning nad on pulbrivabad.

TPE sarnaneb füüsilistelt omadustelt nitriilile, mistõttu on TPE kindad kasutuses samades valdkondades nagu nitriilkindad.

TPE-kindaid kasutatakse meditsiinis uurimiskinnastena, hooldus- ja puhastustegevuses, hambaravis, esmaabis, tervishoius, suurköökides ja sööklates, toiduainetööstuses, samuti paljudes teistes tööstusvaldkondades toodete kaitsena.

Lateks

Varasematel aegadel eelistati paljudes tööstusharudes kasutada lateksist kummikindaid. Neid soovitati professionaalsetele meditsiinitöötajatele kui optimaalset kaitsevahendit patogeenide vastu, nagu nt HIV. Latekskindad on väga paindlikud, mugavad ja hea kaitsevõimega. Lateksist kindad sisaldavad looduslikku kummi, tänu millele on nad olnud algusest peale populaarsed just ühekordseks kasutuseks mõeldud formaadis. Latekskindad on õhukesed ja mahuvad tihedalt kätte, mis teeb nende kandmise kergeks ja võimaldab ülihead käte liikuvust.

Latekskindad on endiselt üks kõige populaarsemaid turul saadaval olevaid kindasorte, ehkki leidub ka teisi häid valikuid, näiteks vinüül või nitriil, mis koguvad tuntust, eelkõige kommerts- ja tööstusettevõtetes. Naturaalse latekskummi füüsilised omadused teevad ühekordsed latekskindad ülimalt elastseks ja rebenemiskindlaks. Lisaks pakuvad nad kaitset paljude ohtlike ainete vastu, kaasa arvatud bioloogiliste ohtude ehk patogeenide vastu (bakterid ja viirused) ning kaitsevad teatud kemikaalide eest.

Paljud kasutajad leiavad, et ühekordsed latekskindad on käes kõige mugavamad. Nad püsivad tihedalt käte peal ning tunduvad nagu naha teine kiht. Latekskinnastega saab sooritada ülitäpseid ülesandeid, mille jaoks on vaja suurepärast sõrmede tundlikkust. Lateksit valmistatakse naturaalsest toormaterjalist. Seega on latekskindad kergesti biolagunevad (eriti võrdluses sünteetiliste alternatiividega), mis on paljude keskkonnateadlike kasutajate jaoks oluline faktor. Kõikide nende plusside tõttu on traditsioonilised latekskindad jätkuvalt ülimalt mitmekülgsed abivahendid, mida saab kasutada väga paljudes erinevates tööstusvaldkondades.

Paljud ühekordsete latekskinnaste tootjad pakuvad nii puudriga kui puudrivabasid kindavariante. Mõlemal on oma eelised. Kinnaste sisemisele kattele lisatakse puudrit, et teha nende kätte panemine ja käest võtmine lihtsamaks. Samuti imendub puudrisse nahalt erituv niiskus, mis teeb kinnaste kandmise mugavamaks, eriti pikaajaliselt.

Seevastu on puudriga kinnastel kõrgem saastumisoht, sest puudriosakesed võivad sattuda õhku ja tekitada töökeskkonnas allergiaid. Mõnel juhul võivad puudriga kindad esile kutsuda nahaärritust ka teistes inimestes peale kandja enda. Nendel põhjustel eelistatakse puudrivabasid kindaid meditsiiniasutustes nagu haiglad ja laborid, lisaks värvimistöödel ja tehastes.

Ühekordsed puudrivabad latekskindad 100 tk, valged

100% puudrivabad latekskindad ühekordseks kasutuseks. Ühes karbis on 100 kinnast.

Suurus: XS, S, M, L, XL.

Värv: valge.

Antud kindad on randmete ja labakäe piirkonnas 0.01 mm õhemad ja sõrmeotstes 0.01 mm jämedamad kui mudel 01039.

Klassikalised latekskindad sobivad käsitööks ning kodus ja aias töötamiseks.

 • Mittesteriilsed
 • Kergelt klooriga töödeldud
 • Õhuke väline polümeerkiht

Ühekordsed puudrivabad latekskindad 100 tk, valged

100% puudrivabad latekskindad. Ühes karbis on 100 kinnast.

Suurus: XS, S, M, L, XL.

Värv: valge.

Antud kindad on randmete ja labakäe piirkonnas 0.01 mm jämedamad ja sõrmeotstes 0.01 mm õhemad kui mudel 01033.

Taskukohase hinnaga latekskinnastel on klooriga töödeldud sile sisepind ja polümeerkattega välispind, mis teeb esemetest kinni võtmise eriti mugavaks. Kindaid saab kasutada igas valdkonnas, k.a lihtsateks tööülesanneteks meditsiinivaldkonnas.

 • Karestatud käelabaga on asjadest kinni hoidmine mugavam
 • Sisepind on töödeldud klooriga ja välispind kaetud polümeeriga
 • Mittesteriilsed

Ühekordsed puudrivabad latekskindad 100 tk, valged

100% puudrivabad latekskindad ühekordseks kasutuseks. Ühes karbis on 100 kinnast.

Suurus: XS, S, M, L, XL.

Värv: valge.

Tugevad latekskindad on kahekordselt klooriga töödeldud, mis teeb nad praktiliselt proteiinivabaks. Jäme materjal pakub lisakaitset ning võimaldab kindaid kasutada kõigis situatsioonides.

 • Mittesteriilsed
 • Karestatud välispind

Ühekordsed puudriga latekskindad 100 tk, valged

Puudriga latekskindad. Ühes karbis on 100 kinnast.

Suurus: XS, S, M, L, XL, XXL.

Värv: valge.

 • Sileda pinnaga
 • Puudriga kindaid on niiskete kätega kergem kätte panna
 • Tugevad ja vastupidavad
 • Sobivad mõlemale käele
 • Mittesteriilsed

Nitriil

Nitriilkindad on väga hea mainega, ning sellel on asjalikud põhjused.

Kui te töötate asutuses, kus on nõutud kinnaste ja muude kaitsevahendite kasutamine, peate olema kindlad, et teie klientidel ei teki nende vastu allergiat. Näiteks USA-s on küll vaid ühel protsendil elanikest lateksi vastu allergia, kuid kas on mõtet riskida, kui töötate näiteks medõena või tätoveerijana? Lisaks tasub märkida, et kõige rohkem esineb allergiat just lastel. Allergiaohu vältimiseks on nitriilkindad parim alternatiiv.

Nitriilkindad sobivad suurepäraselt ka siis, kui te ei tööta otseselt inimestega, vaid näiteks kemikaalidega. Nitriil on väga vastupidav materjal, mis pakub muudest kindatüüpidest paremat kaitset ohtlike ja söövitavate kemikaalide vastu.

Nitriilkinnastel on reeglina viieaastane säilivusaeg, mis on pikem kui näiteks latekskinnastel, mis säilivad umbes kolm aastat.

Tõepoolest: nitriilkindad on saanud paljude professionaalide lemmikuks üle maailma. Nitriilkindaid kasutatakse tihtipeale järgnevateks töödeks, kuid nimekiri on veelgi pikem:

Nitriil on väga kõrgelt hinnatud meditsiinitööstuses, sest see on vastupidav ja pakub saastumise vastu paremat kaitset kui lateks.

Söövitavate ja ohtlike materjalidega töötamisel on nitriilkindad ülioluliseks abivahendiks teadlastele, kes peavad tegema katseklaasidega täpseid liigutusi.

Tätoveerijad ja keha augustajad kasutavad nitriilkindaid, et kaitsta klientide tervist teenuste osutamise ajal.

Toitlustussektoris kasutatakse toidukõlbulikke nitriilkinaid, et valmistada, käsitseda ja serveerida toitu ohutult.

Juuksurid kasutava nitriilkindaid juuste värvimiseks ja erinevate protseduuride läbiviimiseks, et kaitsta ennast juuksehooldusvahendites sisalduvate kemikaalide eest ning tagada kliendile steriilne keskkond.

Automehaanikud kasutavad neid kindaid, et kaitsta oma käsi määrdeõli, kütuse ja muude kahjulike ainete eest, millega võib kokku puutuda mootorite ja muude autokomponentide hooldamisel.

Puusepad ja ehitustöölised ei kasuta puhtalt nitiriilist koosnevaid kindaid kuigi tihti, eelistades jämedamaid kangast kindaid, millel on nitriilkate. See pakub tööd tehes lisakaitset ja tugevdab haaret.

Nitriilkindad on biolagunevad nagu traditsioonilised latekskindad. Nitriili lagunemisprotsess võtab aga kauem aega, sest nitriillateks on sünteetilist päritolu.

Ühekordsed puudrivabad nitriilkindad 100 tk, sinised või valged

100% puudrivabad nitriilkindad ühekordseks kasutuseks. Ühes karbis on 100 kinnast.

Suurus: XS, S, M, L, XL.

Värv: sinine või valge.

Nahasõbralikud ja vastupidavad nitriilist kindad sobivad kasutamiseks kõikjal, kus on vaja kinni pidada hügieeninõuetest. 100% lateksivabad kindad sobivad suurepäraselt neile, kellel on lateksiallergia.

 • Lateksivabad
 • Mittesteriilsed
 • Karestatud sõrmedega
 • Väga hea tundlikkusega
 • Sobivad mõlemale käele
 • Vastupidavad ja venivad

Ühekordsed puudrivabad nitriilkindad 100 tk, sinised

100% puudrivabad nitriilkindad ühekordseks kasutuseks. Ühes karbis on 100 kinnast.

Suurus: XS, S, M, L, XL.

Värv: Sinine.

 • Kaitsevad käsi ohtlike ainete eest
 • Rullitud alaserv takistab kinnastel käte pealt maha libisemist
 • Tugev ja torgetele vastupidav koostis
 • Tervenisti karestatud või karestatud sõrmeotstega, mis teeb esemetest kinni võtmise mugavamaks
 • Õhuke materjal võimaldab head tundlikkust
 • Mugava disainiga kindad sobivad hästi kätte
 • Ideaalne alternatiiv inimestele, kellel on allergia loodusliku lateksi vastu

Ühekordsed puudrivabad nitriilkindad 100 tk, mustad

100% puudrivabad nitriilkindad. Ühes karbis on 100 kinnast.

Suurus: XS, S, M, L, XL, XXL.

Värv: must.

 • Sobivad igas valdkonnas kasutamiseks
 • Vastupidavad paljudele kemikaalidele
 • Proteiinivabad kindad ei kutsu esile allergiaid – ideaalne nahasõbralik alternatiiv latekskinnastele
 • Karestatud sõrmed teevad esemetest kinni võtmise mugavamaks
 • Sobivad mõlemale käele
 • Mittesteriilsed

Ühekordsed puudrivabad nitriilkindad 96 tk, 4 erinevat värvi

100% puudrivabad nitriilkindad.

Suurus: XS, S, M, L, XL.

Värv: Karbis on kombineeritud neli toredat värvi, mis lisavad töökeskkonda positiivsust: kollane, punane, oranž ja roheline.

Ühes karbis on kokku 96 kinnast, igat värvi 24 tk.

Värvilised mittesteriilsed nitriilkindad on suurepärane alternatiiv latekskinnastele, sest need on lateksiallergiaga inimestele täiesti ohutud.

 • Spetsiaalselt välja töötatud meditsiiniliseks, keemiliseks ja farmatseutiliseks kasutuseks.
 • Sobivad mõlemale käele.
 • Mugavad kanda ka pikaajaliselt.
 • Rullitud alaserv takistab kinnastel käte pealt maha libisemist.
 • Õhuke materjal võimaldab head tundlikkust.
 • Karestatud välispind teeb asjadest kinni võtmise kergemaks.
 • Koosnevad nitriilist – 100% lateksivabad, kuid sama mugavad nagu latekskindad.
 • Täielikult puudrivabad ehk kinnastega võib puudutada toiduaineid.
 • Tõhus kaitse mikroorganismide ja nakkuste eest.
 • Väga hea vastupidavus erinevatele kemikaalidele ja õlidele.

Kirjeldage võimalusel eelarvet, kinnaste arvu ning millal on tooted vaja kohale toimetada, et saaksime soovitada parimaid lahendusi.